Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | “Zgjimi i një kombi”, kosovarët në ndjekje të ëndrrës
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks | “Zgjimi i një kombi”, kosovarët në ndjekje të ëndrrës

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 43:37
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | “Zgjimi i një kombi”, kosovarët në ndjekje të ëndrrës

 • E publikuar: Para 3 muajve
 • 4,913 shikime
 • 4,913 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Pavarësisht humbjeve e fitoreve të kohëve të funit. Pavarësisht kualifikimit apo jo për Evropianin në ardhje, kombëtarja e Republikës së Kosovës para së gjithash është një fenomen. Një shteti i vogël e i varfër që ka hyr në fushën e dominuar nga të mëdhenjtë.

Kjo kombëtare pas pranimit në EUFA e FIFA është më shumë se sa veç një zhvillim në futboll. Është ri-zgjimi i një komb që kishte shpallur pavarësinë shumë vite më parë.

InDoks në këtë episod do të sjell një histori tjetër të një kombëtare që nisi në fusha me baltë dhe përfundoi duke u matur si ekip i barabartë me ekipet të mëdha në botë. Të barabartë në lojë madje edhe përballë ekipeve si ai Anglisë. Është një histori për një ëndërr të bërë realitet.

“Zgjimi i një kombi”, me autor Visar Duriqin, të dielën në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente