Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Bisedë me Studiues - Ergys Mërtiri - Mendimi Shqiptar, Elita dhe Historiografia
Ads -
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Bisedë me Studiues - Ergys Mërtiri - Mendimi Shqiptar, Elita dhe Historiografia

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:11:55
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Bisedë me Studiues - Ergys Mërtiri - Mendimi Shqiptar, Elita dhe Historiografia

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 45 shikime
 • 45 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Bisedë me Studiues Ubejd Gashi - Prof. Ergys Mertiri Pjesa e parë e intervistës Tema: Mendimi Shqiptar, Elitat dhe Historiografia A mendojnë Shqiptarët, a kemi mendimtar, a mendojnë elitat politike intelektuale dhe shpirtërore, a urrejmë mendimin tjetër, pse etiketojmë mendimin tjetër, Kush janë elitat tona, kush është intelektual, si u soll Enveri ndaj Elitës, raporti I elitës me ideologjinë komuniste, Ç është historia dhe historiografia, historianët dhe ideologjia e tyre, raporti I mendimit të historianëve dhe mendimit zyrtar, cilat janë defektet e historiografisë, a është historiografia instrument kundër tjetrit. Për këto dhe për shumë çështje tjera në këtë pjesë të intervistës Prof. Ergys Mërtiri. www.fronti.info

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente