Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | Drogë & Censurë
InDoks | Drogë & Censurë

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 56:04
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | Drogë & Censurë

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 5,648 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

InDoks | Drogë & Censurë

As nuk e prodhon e as nuk e përdorë në masëshqetësuese, por Kosova është vend transit për drogat nëBallkan dhe më tutje. Megjithëkëtë, numri i tërinjve që po fillojnë ta përdorin atë po shtohet çdo ditë, po ashtu edhe numri i të arrestuarve për krime në lidhje me drogë.

Por, pjesa tjetër e historisëështë edhe më e errët, krerët në të lartë të vendit me lidhje me ish-Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës në episode të pasluftës janë përfshirë në biznesit e madh të drogës.

Në 50 minuta të këtij dokumentari të InDoks do të shfaqen për herë të parë këto lidhje. Flasin edhe ata që tregojnë se si funksion tregu i drogës, kush qëndron prapa tij, e kush e pësojnë.

Me njerëzit kompetent shqyrtohet në çdo aspekt edhe nisma e politikës për ta censuruar muzikën. Trajtohet edhe dilema se a duhet të legalizohet apo jo “mariuhana”.

“Drogë& Censurë” është gjithçka që nuk dihet, dhe çka dihet për këtë fenomen në Kosovë. Dhe për prapaskenat e politikës në këtë biznes multimilionësh.

  Shfaq më shumë Shfaq më pak

  0 komente


  0/500