Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | Krimi në emër të komuniteteve
Ads -
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks | Krimi në emër të komuniteteve

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 44:20
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | Krimi në emër të komuniteteve

 • E publikuar: Para 3 muajve
 • 4,132 shikime
 • 4,132 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Kanë kaluar dy dekada nga paslufta në Kosovë dhe një pjesë e mire e pjesëtarëve të komuniteteve pakicë, me theks të veçantë roma, ashkalinjë e egjiptas jetojnë në varfëri. Disa edhe në varfëri ekstreme. Pa mundësi për shkollim të dinjitetshëm. Pa mundësi për punë, nëse nuk janë të lidhur familjarisht a me aktivitet politikë me liderët e tyre që del që jetojnë një jetë luksoze.
Edhe pse janë ndarë miliona euro për të ngritur standardin e tyre të jetës. Edhe pse janë bërë shumë projekte për këtë punë. Edhe pse është folur jo rrallë për ta edhe në institucionet më të larta të vendit për jetën e mjerueshme që bëjnë ata, pak gjëra kanë ndërruar.
“Krimi në emër të komuniteteve”, me autor Visar Duriqi do të trajtoj pos gjendjes së tyre të rëndë ekonomike edhe aferat korruptive në mesin e liderëve të tyre. Është një histori korrupsioni e krimi në emër të komuniteteve.
E diele, 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente