Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | Polici e dhunshme
InDoks | Polici e dhunshme

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 47:12
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | Polici e dhunshme

 • E publikuar: Para 5 muajve
 • 13,599 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Dhunë në protesta. Dhunë ndaj qytetarëve edhe kur i ndalojnë në trafik. I dhunojnë edhe kur i fusin në stacion. I dhunojnë kur kundërshtojnë arrestimin, por edhe për pikë të qejfit.

Rasti i dhunimit të qytetarëve që po festonin në Shtime, dhe i një qymyrtari me duar të lidhura në stacionin policor në Gjakovë, më shumë se çka do tjetër, Policinë e Kosovës e shpërfaqin si një polici të dhunshme.

InDoks në këtë dokumentar do të sjell video ekskluzive që dëshmojnë këtë fenomen. Edhe rikujton raste kur policët kosovarë vranë njerëz brenda stacionit. Shifrat që dalin nga kërkimet për këtë emision janë shqetësuese. Ndëshkimet janë banale. Qytetarët janë të frikësuar nga forca që duhej ta shihnin si institucioni që do ti mbronte.

“Polici e dhunshme”, me autor Visar Duriqi, shfaqet të dielën, në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente


0/500