Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Ditët e Kurtit, idealist apo makiavelist?
InDoks Promo | Ditët e Kurtit, idealist apo makiavelist?

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:31
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Ditët e Kurtit, idealist apo makiavelist?

 • E publikuar: Para 7 muajve
 • 1,200 shikime
 • 1,200 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Dikur veç një djalë ndryshe i protestave studentore, sot Albin Kurti është më afër se kurrë që të bëhet njeriu më i pushtetshëm në Kosovë. Në mes janë dy dekada aktivizëm politik, më shumë jashtë se brenda institucioneve.

InDoks në këtë emision ka realizuar një profil të kryeministrit në ardhje që kur ai u shfaq në publik, rrugëtimin e tij në politikë, si dhe zigzaget e tij përgjatë aktivizimit nga një idealistë i pakompromis në një politikan pragmatik makiavelist. Nga tërheqja zvarrë e një lope nga aktivistët e tij, deri te vendosja me zell e kravatës.

Nga diskreditimi i Ibrahim Rugovës në koalicion të mundshëm me partinë që ai e krijoi. Nga Jo-Negociata në njeriun që mund të bëhet fytyra kryesore e negociatave me Serbinë. Nga njeriun e pakorruptuar një liderin e rrethuar me partnerë me shumë afera korruptive. Nga Kurti i bashkimit kombëtar në Kurtin, kryeministrin kosovar.

“Ditët e Kurtit, idealist apo makiavelist?”, me autor Visar Duriqi, të dielën, 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

  Shfaq më shumë Shfaq më pak

  0 komente


  0/500