Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Prapaskenat e burgjeve- gardianë e zyrtarë të korruptuar
InDoks Promo | Prapaskenat e burgjeve- gardianë e zyrtarë të korruptuar

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:55
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Prapaskenat e burgjeve- gardianë e zyrtarë të korruptuar

 • E publikuar: Para 5 muajve
 • 2,902 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Kosova ka trashëguar një sistem korrektues. Diçka ka punuar në përmirësimin e tij UNMIK-u. Kur e morën në duar kosovarët u shtuan edhe raportimet për afera të mëdha korruptive. Edhe vdekje shumë të dyshimta brenda tyre. 

InDoks në dokumentarin do të sjell rrëfime të viktimave të sistemit të burgjeve në Kosovë. Edhe shumë persona të tjerë kanë pasur histori, disa shumë të rënda. Pak nga ta kanë guxuar që ti rrëfejnë. Dikush madje as nuk arriti që të dilte i gjallë nga burgjet e Kosovës për të treguar historinë e tij me to, siç ishte Astrit Dehari. 

“Prapaskenat e burgjeve” me autor Visar Duriqi është një histori korrupsioni masiv deri te drejtuesit më të lartë të sistemit. Me kontrabandë droge, arrati të vrasësve e privilegje për komandantët e fuqishëm të UÇK-së si në filmat me kartelet e drogës nga Amerika Latine.
E diele, 20:10. Në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente


0/500