Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Profili i komunës së Mitrovicës
Ads -
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Profili i komunës së Mitrovicës

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:44
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Profili i komunës së Mitrovicës

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 58 shikime
 • 58 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Komuna e Mitrovicës së Jugut përfshinë një territor prej 350 km2 dhe ka gjithsejtë 47 fshatra. Sipas Pakos së Ahtisarit dhe legjislacionit përcjellës, në territorin e Komunës së Mitrovicës është paraparë themelimi i Komunës së Mitrovicës së Veriut e cila do të funksiononte krahas Komunës së Mitrovicës së Jugut. Kur kryetarët e komunave filluan të zgjidheshin nga vetë populli, mitrovicasit dërguan në balotazh SADRI FERATI e LDK-së e BAJRAM REXHEPI e PDK-së, ku ky i fundit e fitoi Mitrovicën me 56.04% të votave. Në zgjedhjet lokale të 2009 kandidati I Partisë Demokratike të Kosovës , Avni Kastrati shkoi në raundin e dytë të zgjedhjeve me kundër kandidatin nga Aleanca për Kosovën e Re Nexhmedin Spahiun, nga I cili fitoi me 53.12% të votave. Atë që spahiu nuk e arriti, e bëri bashkë partiaku I tij, Agim Bahtiri në zgjedhjet e 2013, kur në balotazh e fitoi garën kundrejt kandidatit të PDK-së, Avni Kastratit.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente