Rrushe

20 episode

“Rrushe” është serial dramë/krim, me familjen Pirulli si protagonistë kryesorë. Familja Pirulli janë një familje e zakonshme prishtinase, apo së paku kështu duken në sytë e të tjerëve. Vesa, vajza e familjes, punon si gazetare hulumtuese. Por, një e kaluar e errët, e mistershme dhe brutale, që gjenezën e kishte në bujari e mirësi, rikthehet që t’ua ndryshojë jetërat atyre që më së paku e meritojnë. E në udhëkryq të kësaj ngjarje gjindet Vesa, për të cilën koncepti i drejtësisë dhe dashurisë do të ndryshojë përgjithmonë.

Seriali “Rrushe” trajton dy periudha kohore që ndërlidhen mes vete: Të tashmen dhe fundin e viteve ’90.

 

"Rrushe" është ngjarje fiktive dhe çdo ngjashmëri në emra, personazhe, apo ndodhi të vërteta është e rastësishme.

Shfaq më shumë
Alternate Text
Të gjitha videot
  • Të gjitha videot
  • RRUSHE
  • Për shfaqjen
Renditja
Të fundit
  • Alfabetike
  • Të fundit
  • Më të shikuarat

Prodhim i gjirafaStudios 

Në role kryesore: Doresa Rexha, Shkumbin Istrefi, Aurita Agushi, Andi Bajgora, Lum Veseli, Ema Koxha, Agron Shala, Qëndresa Jashari, Eshref Durmishi, Labinot Raci, Enver Petrovci, Ernest Malazogu,Çun Lajçi, Ermal Sadiku, Adrian Morina, Basri Lushtaku, Adriana Matoshi, Xhevat Qorraj.

Regjia: Valter Lucaj
Skenari: Jeton Kulinxha & Patrik Lekaj
Drejtor i fotografisë: Petrit Ukëhajdaraj
Montazhi dhe ngjyrat: Kreshnik Shala
Inxhinier i zërit: Gëzim Berisha
Menaxhere e produksionit: Adele Gjoka
Asistent i parë i regjisë: Fis Cahani
Muzika: Samer Agolli
Skenografia: Enes Sahiti
Kostumografia: Bahtije Krasniqi

Theme Song "Rrushe" - Capital T

Për më shumë rreth serialit "RRUSHE" vizito rrushe.com