Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Si bëhet monitorimi direkt i pikave doganore, dhe qfarë kontrolluan në Cargo
Ads -
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Si bëhet monitorimi direkt i pikave doganore, dhe qfarë kontrolluan në Cargo

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 12:27
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Si bëhet monitorimi direkt i pikave doganore, dhe qfarë kontrolluan në Cargo

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 1,674 shikime
 • 1,674 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Dogana e Kosovës ndër vite ka avancuar shumë në përmirësimin e kushteve të punës dhe modernizimit të pajisjeve. Një ndër to është edhe sistemi i monitorimit komercial, e cila mundëson që nga zyra, përmes kamerave, të kontrolohen të gjitha pikat e zhdoganimit në Kosovë. Ky sistem mundëson komunikimin direkt me oficerët doganorë të cilët janë duke e ekzaminuar mallin e dyshuar. Gjatë monitorimit një sasi malli është ndaluar në aeroport, i cili dyshohet se ka prejardhhje nga Kina, që përmban ora dhe aksesorë të ndryshem të markave të njohura që janë të mbrojtura me ligj. Pas selektimit të lëndës së dyshuar nga Zyra e Monitorimit Komercial, njësiti i Doganor i Menaxhimit të Cilësisë del në terren për ta refifikuar mallin.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente