Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Bisedë me Studiues - Prof. Dr. Ali Pajaziti - Kthimi dhe kriza e të shejntë, Postmodernja dheTjetri
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Bisedë me Studiues - Prof. Dr. Ali Pajaziti - Kthimi dhe kriza e të shejntë, Postmodernja dheTjetri

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 54:20
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Bisedë me Studiues - Prof. Dr. Ali Pajaziti - Kthimi dhe kriza e të shejntë, Postmodernja dheTjetri

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 40 shikime
 • 40 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Bisedë me Studiues Ubejd Gashi - Prof. DR. Ali Pajaziti Pjesa e dytë e intervistës Temat : Kthimi dhe kriza e të shenjtës, POSTModernja dhe Tjetri. Çka nënkuptojmë me krizën e religjiozitetit, Ç’është e shenjta-religjioni Dimensionet e religjionit Pse ndodhi kthimi tek religjioziteti Në çfarë përmasa ndodhi kthimi te ne dhe në botë Sistemi komunist dhe materialist sa arritën ta largojnë njeriun nga religjioziteti Sa është i pranishëm largimi nga religjioziteti Cila është nevoja e njerëzisë për shpirtëroren-religjiozitetin Besimi dhe dëshpërimi nga Kleri Ç ka nënkuptojmë me Modernen dhe POSTModernen Iluminizmi, Reformizmi, Racionalizmi, Mesjeta, Errësira e Mesjetës, Teocentrizmi, Antropocentrizmi, Kriteri i të drejtës mbi të Vërtetën dhe Mesjeta, Modernja dhe POSTModernja RAcio, Arsyeja-Mendja,Shkenca,Materializmi, Konsumizmi, Besimi, Arkaikja, Fetarja, Relativizmi, Jo një e vërtetë, KA më shumë se një rrëfim. Kush është tjetri, Çka nënkuptojmë me tjetrin Tjetri në Mendim, në Besim në Mënyrën e Jetesës Stereotipet, Klishetë, Etiketimet dhe Fobitë ndaj tjetrit Pse Urrejta e jo Toleranca ndaj tjetrit Për këto dhe për shumë çështje tjera në këtë pjesë të intervistës Prof. DR. Ali Pajaziti. www.fronti.info

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente