Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
BONEVET-Kosova me veturën e parë elektrike
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
BONEVET-Kosova me veturën e parë elektrike

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 03:14
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

BONEVET-Kosova me veturën e parë elektrike

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 475 shikime
 • 475 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Gjatë verës së vitit të kaluar, gjashtë të rinjë të Kosovës, tri vajza dhe tre djem të moshës 15-16 vjeçare nga Gjakova nisën rrugëtimin e tyre me qëllim ndërtimin e një veture elektrike. Me krijimin e kësaj veture, Gjakova dhe Kosova bëhet me një automjet i cili liron zero gazëra që dëmtojnë ambientin, dhe bëhet me disa të rinjë që kanë përfunduar një përvojë edukative të jashtëzakonshme, të mundësuar nga BONEVET, hapësirës krijuese unike në regjion. Projekti ka gjetur mbështetjen e kompanive të ndryshme, si kompania IPKO e cila gjithmonë e gatshme të përkrahë iniciativat teknologjike e inovative të vendit.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente