Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Crossing Bridges

2 shfaqje | 2 video | 28,595 shikime

With extensive background in journalism and documentary film, Crossing Bridges Films creates realism, emotion, and engaging characters in its advertising, film, and television.  Crossing Bridges Films grew out of the Kosovo War in 1999, when the team began making documentaries to capture the stories in the aftermath of the conflict. As their work gained exposure, the team began producing non-fiction content throughout the Balkans, leading to international partners like the United Nations, New York Times, US State Department, Al Jazeera, Current TV, Rockefeller Brothers Fund and the Sierra Club.  In addition to its wide slate of documentaries, Crossing Bridges also co-produced the highly acclaimed current affairs program LIFE IN KOSOVO.

Shfaq më shumë
Alternate Text

Videot

Renditja
Të fundit
  • Alfabetike
  • Të fundit
  • Më të shikuarat