Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

DokuFest

10 video | 4,124 shikime

DokuFest, Festivali Ndërkombëtar i Dokumentarit dhe Filmit të , është festivali më i madh i filmave në Kosovë. Çdo vit festivali i sjellë kinematë dhe skenat e improvizuara rreth qendrës historike të qytetit të Prizrenit, një përzgjedhje prej më shumë se 200 filma të zgjedhur nga e gjithë bota. Festivali është i njohur për atmosferën e saj të gjallë, entuziazmin e mahnitshëm që kap qytetin dhe njerëzit e tij dhe numrin e madh të 150 vullnetarëve që punojnë për festivalin. Ekspozita me fotografi, debate dhe evenimente të gjalla muzikore janë gjithashtu pjesë e festivalit 9-ditor.

Shfaq më shumë
Alternate Text