Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Egjeli

4 sezone | 94 episode | 23,499,581 shikime

"Egjeli" është serial humoristik, bashkëprodhim i gjirafaStudios dhe Stupcat Group.
Me Vedat Bajramin, Osman Azemin dhe Mensur Safqiun në rolet kryesore, "Egjeli" ndjek historinë e Axhës Sheqë, gruas së tij Gjyles dhe nipit Liki. Banorë të një fshati misterioz në Kosovë -por hera-herës edhe në Prishtinë- jeta e tri protagonistëve ndërthuret me atë të personazheve të tjerë dhe karakterizohet nga linja të ndryshme sa dramatike aq edhe komike. 
Në fund të sezonit të dytë të "Egjelit", personazhi i Likit largohet dhe aktori Vedat Bajrami rikthehet me personazhin e Sahit Plisit, familjar i Sheqës dhe patriot i madh. 

Shfaq më shumë

Regjia: Valter Lucaj 
Skenari: Milot Hoxha

Alternate Text