Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Shesim diploma
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks Promo | Shesim diploma

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 00:58
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Shesim diploma

 • E publikuar: Para 7 muajve
 • 17,171 shikime
 • 17,171 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Universitet publike që i inicio për nevoja të fushatës e votave ish-Kryeministri Hashim Thaçi nuk po i përmbushin as kriteret minimale për tu akredituar. As universiteti ku pozitë drejtuese ka zonja e parë.

Këto kritere nuk po i përmbushin as shumë biznese private të arsimit të lartë. As ato që e quajnë vetën mbretërore. Por, cilat janë prapaskenat e krejt këtij krimi që po ndodh në arsimin e lartë ne vend? Kush janë ata që përfitojnë nga ky kaos? Sa është përzier  politika në këtë fushë e sa biznesmenë të dyshimtë?

“Shesim diploma” është një dokumentar i InDoks me autor Visar Duriqin që sjell një rrëfim tjetër të arsimit në Kosovë. Zbulohen edhe dokumente të pa para nga publiku. Flasin ata që i drejtojnë këto institucione dhe ata që paralajmëruan shumë herët për krimet që po ndodhnin në arsim.

Përgjigjet dhe hulumtimi çojnë në një drejtim: universitet, publike e private në vend praktikisht po shesin diploma.

Të dielën, 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente