Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | Dhunë dhe heshtje
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks | Dhunë dhe heshtje

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 48:27
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | Dhunë dhe heshtje

 • E publikuar: Para 2 muajve
 • 20,613 shikime
 • 20,613 shikime
 • 0 shikues
 • 3
 • 3
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Lista e grave të vrarë nga burrat e tyre në Kosovë është e gjatë. Dënimet për vrasësit shpesh janë shumë
të vogla. Mbrojtja për to edhe më e pakët nga institucionet e shteti. Në disa raste ishin madje vetë
zyrtarët e shtetit që u përfshinë në dhunë seksuale kundër grave, siç është rasti i policit tashmë të
akuzuar, Vesel Veseli, mbi të cilin nga fundi i tetorit rëndon edhe një aktakuzë për përdhunimi e pastaj
detyrim për abort ndaj një të miture në Drenas.
InDoks në këtë dokumentar do të sjellë rrëfime të atyre që i mbijetuan një dhune të paparë brenda
familjes, avokatëve që i mbrojnë familjet e të vrarëve. Përfaqësuese të shoqërisë civile që e ngrenë zërin
kundër dhunës dhe jo vetëm. Si dhe mjekë që tregojnë se deri ku shkon çmenduria njerëzore.
“Dhunë dhe heshtje!”, me autor Visar Duriq këtë të diele në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në
Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente