Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | Irani në Kosovë
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks | Irani në Kosovë

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 46:33
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | Irani në Kosovë

 • E publikuar: Para 1 muaji
 • 39,973 shikime
 • 39,973 shikime
 • 0 shikues
 • 4
 • 4
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Vrasja e gjeneralit iranian, përgjegjës për operacionit jashtë Iranit të Gardës Revolucionare, Qasimm Soleimani nxiti reagim nga Irani deri në sulm ndaj forcave amerikane në Irak. Edhe shumë protesta e deklarata publike. Dikush druan se një luftë në mes të Iranit e ShBA-së është e mundur. Ca shkojnë shumë larg duke e përmendur edhe luftën e tretë botërore.

Përtej zhvillimeve botërore, InDoks në këtë dokumentar do të tregoi episodin kosovar të kësaj historie. Ndikimin e Iranit përmes elementëve shiitë në Kosovë. Për organizatat jo-qeveritare që propagandojnë pro Iranit e rekrutojnë kundër Amerikës.

“Irani në Kosovë”, me autor Visar Duriqin sjell video ekskluzive të elementëve iranianë në Kosovë. Dokumente konfidenciale të organeve të sigurisë. Dosje të pa publikuara të Prokurorisë.

E diele, 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente