Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Bordet, nga kapja në kapje
InDoks Promo | Bordet, nga kapja në kapje

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:48
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Bordet, nga kapja në kapje

 • E publikuar: Para 1 muaji
 • 866 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Shpërndaje

Për videon

Ndërmarrjet publike në vend që kontrollohen nga borde që kryesisht emërohen nga Qeveria, por disa edhe nga Kuvendi, për krejt periudhën e pas pavarësisë së Kosovës ishin stërmbushura me militantë partish. Me njerëz të PDK-së, LDK-së, AAK-së, Nismës e madje rendi u kishte ardhur që të çonin atje njerëz edhe partive të vocërra që herë pas herë i bashkoheshin këtyre partive nëpër koalicione qeveritare.

Publiku kishte pritur një qasje tjetër nga Qeveria e Albin Kurtit, e proklamuar edhe si Qeveria e Shpresës.

InDoks në këtë episod do të trajtoj fatin e bordeve të ndërmarrjeve publike. Kush e filloi lojën e pistë me emërime politike? Kush e vazhdoi atë? Kush i shndërroi ato në mekanizma për punësime partiake? Si u bë që bordet nga kapja politike të përfundojnë në një kapje tjetër politike?

“Bordet, nga kapja në kapje”, e diel në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente


0/500