Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Kompleksi i Tenderëve “Adem Jashari”
InDoks Promo | Kompleksi i Tenderëve “Adem Jashari”

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 00:40
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Kompleksi i Tenderëve “Adem Jashari”

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 454 shikime
 • 454 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

InDoks Promo | Kompleksi i Tenderëve “Adem Jashari”

Janë miliona ero të shpenzuara dhe dhjetëra tenderë të dhënë në shteti, por shtëpitë e rezistencës së familjes Jashari janë nërrezik real për tu shembur.  Këta tenderë, me të madhe i fitoi një ortak i Bekim Jasharit. Më shumë se kompleks historik, ky kantierë ndërtimi duket si në kompleks tenderësh të majmë.

Përgjegjësit e rijnë për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” nuk e përjashtojnë as mundësinë që ta përfshijnë Prokurorinë në këtë punë.

20 vite pas betejës sëfamiljes Jashari #InDoks kthehet për të hulumtuar gjendjen e këtij kompleksi, nga më të rëndësishmit në vend, dhe dështimin e shteti për ta ruajtur atë. Janë shikuar me detaje edhe krejt tenderët për të.

Flasin ata që duna ti restaurojnë shtëpitë e Adem Jasharit. Ata që dhanë ide për këtë punë. Ata që janëmandatuarpër ti ruajtur memorialët. Edhe ata që e kanë të ndaluar që të flasin për mjerimin e Kompleksit ‘Adem Jashari”

Krejt këto mund ti ndiqni të dielën në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe #live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente


0/500