Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

InDoks Promo | Një histori rezistence me futboll
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks Promo | Një histori rezistence me futboll

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:06
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Një histori rezistence me futboll

 • E publikuar: Para 7 muajve
 • 199 shikime
 • 199 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

InDoks Promo | Një histori rezistence me futboll

Edhe pse sportistët insistonin që të mbeteshin larg lojërave politike, ata u ngrehën zvarrë që të hyjnë në këtë lojë që do të kulmonte me konflikte derisa nuk mbeti asgjë nga Jugosllavia e Titots.

Kosova edhe pse e lënë anash nga federata kur flitej për investimet, po ecte përpara me sukseset në sport. Por, në një moment u detyrua që të ndahej përfundimisht nga Liga Federative. Pse dhe si ndodhi kështu? Sa ishte sport e sa politikë ky veprim?

InDoks në këtë dokumentar do të ri-shikojë një anë tjetër historisëstë Republikës së Kosovës. Të rezistencës së saj për shtetësi. E treguar përmes sporti. Përmes rrëfimit të këtij personazhi. Një nga yjet e sportit në Kosovë. Një histori e treguar në paqe për një periudhë trazirash dhe për momente gati të harruara.

E diele, 20:10. Live në Insajderi, InDoks, Insport dhe Gjirafa Video.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente