Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Shteti i ryshfetit
InDoks Promo | Shteti i ryshfetit

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:51
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Shteti i ryshfetit

 • E publikuar: Para 5 muajve
 • 2,784 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Shpërndaje

Për videon

20 % e bizneseve në Republikën e Kosovës kanë deklaruar që kanë dhënë ryshfet vetëm për të përshpejtuar procedurat me institucionet shtetërore.  Një 20% tjetër i kompanive japin ryshfete pa ua kërkuar, pasi që kjo tashmë është bërë pjesë e kulturës kosovare. Në ryshfet janë përfshirë prej zyrtarëve më të thjeshtë e deri te zyrtarët më të lartë të Qeverisë, e institucioneve të pavarura.

InDoks në këtë emision sjell një histori për një krim që i ka kapluar institucionet e Republikës në nivel shqetësues. Flasin ata që janë marrë direkt me luftimin e korrupsionit. Ata që e monitorojnë sistemin e drejtësisë. Edhe ata që u përmenden si të përfshirë në korrupsion. Ata që i mbrojnë bizneset e edhe ata që i mbrojnë të akuzuarit. 
Ekskluzivisht në këtë dokumentar transmetohen përgjime ku zyrtarët e një Agjencie kosovare kapen me para në xhep. Pas hulumtimit të InDoks kanë nisur edhe hetimet nga Policia.

“Shteti i ryshfetit”, me autor Visar Duriqi,  transmetohet këtë të diele, në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.
 

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente


0/500