Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Spastrimi etnik i Medvegjës
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks Promo | Spastrimi etnik i Medvegjës

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 00:58
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Spastrimi etnik i Medvegjës

 • E publikuar: Para 5 muajve
 • 686 shikime
 • 686 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon


Për pak vite mijëra shqiptarëve u janë fshirë adresat që rezulton më vonë edhe me pamundësi për të
pasur dokumente identifikimi dhe si përfundim edhe të drejtë për të votuar. Etnia shqiptare në
Medvegjë po tkurret deri në zhdukje.
Për ta nuk është kujdesur as Shqipëria që e ka obligim kushtetues, e as Kosova që i ka në afërsi. Pos që u
janë dhënë premtime për bashkim me Kosovën në kohë fushatash elektorale.
InDoks në këtë dokumentar sjell rrëfimin e viktimave të një procesi të shtetit serb për uljen e numrit të
shqiptarëve në këtë komunë që tashmë kanë mbetur më pak se njëmijë sosh të listat e votuesve.
Personazhet e këtij dokumentari flasin për spastrim etnik që po ndodh në shekullin XXI në zemër të
Evropës.
“Spastrimi etnik i Medvegjës”, të dielën në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente