Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Ekspozita 'A Pristine Blind Date'
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Ekspozita 'A Pristine Blind Date'

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 03:55
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Ekspozita 'A Pristine Blind Date'

 • E publikuar: Para 10 muajve
 • 61 shikime
 • 61 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Ekspozita 'A Pristine Blind Date'

Të shtunën që lam pas, në qytetin e Prishtinës u mbajt ekspozita 'A Pristine Blind Date' një punëtori mes studentëve të artit nga Prishtina dhe Gjeneva që rezultoi me një ekspozitë dhe ngjarje artistike që zhvillua nëpër katër lokacione të ndryshme të qytetit..

Një grup prej 14 studentëve të artit nga Zvicrra dhe 14 studentë nga Kosova bëhen bashkë me qëllim për të punuar dhe jetuar bashkë gjatë një jave, pa e njohur njëri-tjetrin, sikur "blind date" Ky proces i ndihmoi ata të ndajnë eksperienca të ndryshme dhe praktikë artistike, dhe u mbajt në hapësira të ndryshme, si Termokiss (aty ku është mbajtur punëtoria), Motrat, LambdaLambdaLambda dhe në Armata,

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente