Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Pse dështoi Kosova sërish në PISA? – flet njohësi i arsimit
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Pse dështoi Kosova sërish në PISA? – flet njohësi i arsimit

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 10:05
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Pse dështoi Kosova sërish në PISA? – flet njohësi i arsimit

 • E publikuar: Para 1 muaji
 • 107 shikime
 • 107 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Kosova sërish si në vitin 2015 edhe në vitin 2018 ka dalë me rezultat shumë të dobëta në testin ndërkombëtar PISA.

Nga të dhënat që u bën publike në raportin e Programit për Vlerësimin Ndërkombëtar të Nxënësve (PISA), e cila organizohet nga Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD), Kosova njësoj si në vitin 2015 rangohet e treta nga fundi i listë me 79 vende.

Në lidhje me dështimi e Kosovës në këtë test ndërkombëtarë, Insajderi ka folur edhe me njohësin e arsimit, Dukagjin Pupovci.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente