Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Profili i komunës së Ferizajt
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Profili i komunës së Ferizajt

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:58
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Profili i komunës së Ferizajt

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 91 shikime
 • 91 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Komuna e Ferizajt është njësi administrative në pjesën jugore të pjesës qendrore të Kosovës. Komuna e Ferizajt është një udhëkryq i rëndësishëm, nëpër të cilin kalojnë rrugët kryesore lindje-perëndim dhe veri-jug, ndërsa gjithsej ka 45 fshatra. Që nga viti 2000 deri më 2007, kur kryetarët nuk zgjidheshin direkt nga vota e qytetarëve, LDK ka pas dy mandate, 200-2002 dhe 2004-2007, ndërsa PDK 2002-2004. Vlenë të theksohet se fitoret e LDK-së ishin më bindëse në vitet e lartë përmendura, me nga 57 respektivisht 67% të votave. Kryetarin e parë direkt, ferizajasit e zgjodhën kandidatin e PDK-së, BajrushXhemajli që fitoi me 63% të votave karshi kandidatit të LDD-së, Sahit Krasniqit.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente