Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

Profili i komunës së Kamenicës
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Profili i komunës së Kamenicës

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:45
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Profili i komunës së Kamenicës

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 47 shikime
 • 47 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Komuna e Kamenicës shtrihet në anën lindore të Kosovës. Si tërësi, ka një sipërfaqe prej 414 km2 dhe ka gjithsej 58 fshatra. Të drejtë vote në këtë komuna kanë 38,013 qytetar, të cilët janë të ndarë në 28 qendra të votimit me gjithsej 56 vendvotime. Në nivel lokal, me Kamenicën kanë udëhequr nga PDK dhe LDK. Madje kjo e fundit ka fituar tri mandatet e para, kur nuk votohej direkt për kryetar me suksesin më të ulët, prej mbi 45% të votave.

Kategoritë


0 komente