Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Roland Bartetzko

1 video | 431 shikime

Roland Bartetzko është një ish-ushtar gjerman, i cili ka marrë pjesë vullnetarisht në një sërë luftërash Ballkanike, përfshirë edhe atë të Kosovës. Në librin e tij autobiografik "Frymë Lufte: Mësime nga fushëbeteja", Bartetzko rrëfen kujtimet e tij ndërsa luftonte krahas trupave të UÇK-së. Roland Bartetzko jeton në Kosovë, ku edhe punon si avokat.

Alternate Text

Videot

Renditja
Të fundit
  • Alfabetike
  • Të fundit
  • Më të shikuarat