Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Tri ditë para fillimit

34,316 shikime

Ky film dokumentar shpalos një pjesë të rëndësishme të historisë së luftës së UÇK-së, që nis në shtëpinë e Abedin Rexhës (Sandokanit) në Vojnikë të Skënderajt më 25 nëntor 1997, vazhdon me betejën e Lludeviqit më 26 nentor, ku ate ditë vritet edhe mësuesi Halit Geci dhe përfundon ma daljen publike të UÇK-së në Llaushë në varrimin e mësuesit. Protagonistët e mbetur gjallë të asaj kohe flasin për këto ditë që shënuan një kthesë të madhe në historinë e luftës së UÇK-së dhe Kosovës.

Shfaq më shumë
Alternate Text
Dokumentar
  • Dokumentar
  • Për shfaqjen
Renditja Renditja
  • Alfabetike
  • Të fundit
  • Më të shikuarat