Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Zgjedhjet Lokale në Britani të Madhe
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Zgjedhjet Lokale në Britani të Madhe

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 04:44
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Zgjedhjet Lokale në Britani të Madhe

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 71 shikime
 • 71 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Këshilltarët lokalë zgjidhen çdo katër vite nga bashkësia lokale për të përfaqësuar pikëpamjet e tyre në Britani të Madhe. Zgjedhjet zakonisht mbahën të enjtën e parë të muajit Maj. Disa prej partive, zgjedhin gjithë këshilltarët e tyre në të njejtën kohë. Ndërsa të tjerët, zgjedhin gjysmën ose një të tretën e këshilltarëve të tyre në cdo zgjedhje. Struktura e qeverisjes vendore varion nga zona në zonë. Në shumicën e Anglisë, ekzistojnë 2 nivele - qarku dhe distrikti - me përgjegjësi për shërbimet e këshillit të ndarë mes tyre.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente