Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Ooops, ndodhi një gabim!

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
"Baruti", ose storja e bukur e tre te rinjve nga diaspora
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
"Baruti", ose storja e bukur e tre te rinjve nga diaspora

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 13:20
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

"Baruti", ose storja e bukur e tre te rinjve nga diaspora

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 90 shikime
 • 90 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Nga viti 2011 kompania “Baruti” ofron shërbime telefonike dhe të kontabilitetit për Zvicrën dhe Gjermaninë prej Kosovës. Albinfo.ch ju sjell video-portretin e Drenusha Shalës dhe dy moshatarëve të saj që kanë shkruar një nga shembujt më të suksesshëm të historisë së investimeve të diasporës në Kosovë. “Baruti” ka punësuar 250 punëtorë në Kosovë dhe synon ta rrisë këtë numër, për pak kohë, në 800 të punësuar Projekti “Storje suksesi” është realizuar në suaza të Programit për Promovimin e Shoqërisë Demokratike (DSP), i mbështetur nga Zyra zvicerane për Zhvillim e Bashkëpunim në Kosovë (SDC-DEZA-DDC) dhe zbatohet nga Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KCSF).

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente