Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Bisedë me Studiues: Kombi dhe ndërtimi shtetit - Feja, Kombi - Feja dhe Arsimi në shkollat publike
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Bisedë me Studiues: Kombi dhe ndërtimi shtetit - Feja, Kombi - Feja dhe Arsimi në shkollat publike

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:00:00
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Bisedë me Studiues: Kombi dhe ndërtimi shtetit - Feja, Kombi - Feja dhe Arsimi në shkollat publike

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 34 shikime
 • 34 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Pjesa e dytë e intervistës së zhvilluar në Mitrovicë, me prof. Dr. Nexhmedin Spahiun Temat : Kombi-Koncepti, Ndërtimi i shtetit, Feja dhe Kombi dhe Feja dhe Arsimi Si ishte dikur raporti i Shtetit dhe kombit Kur filloi koncepti komb-shtet-komb Cilat elemente janë kyçe për themelimin e shtetit Si ndërtohet shteti Morali dhe shteti Raporti i vlerave morale dhe kombëtare Cili është dallimi i shtetit ateist dhe atij fetar Pse duhet të futet mësim besimi në shkollat publike Pse duhet njohur fetë dhe kulturat e popujve tjerë Kush qëndrojnë prapa propagandës anti fetare Pse nuk reagojnë Pushteti, Prokuroria, Gjyqësia dhe Bashkësitë fetare ndaj nxitjeve për përçarje fetare Kur filloi të përdoret sintagma “ A je me Kombin a je me fenë” Për këto dhe për shumë çështje tjera në këtë pjesë të intervistës, Prof. Dr. Nexhmedin Spahiu. www.fronti.info

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente