Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Bisedë me Studiues: Prof.DR. Ali Pajaziti: Intelektuali dhe sociologjia publike dhe Religjioni civil
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Bisedë me Studiues: Prof.DR. Ali Pajaziti: Intelektuali dhe sociologjia publike dhe Religjioni civil

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 56:33
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Bisedë me Studiues: Prof.DR. Ali Pajaziti: Intelektuali dhe sociologjia publike dhe Religjioni civil

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 96 shikime
 • 96 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Bisedë me Studiues Ubejd Gashi - Prof. DR. Ali Pajaziti Pjesa e parë e intervistës Tema: Intelektuali Publik dhe sociologjia publike dhe Religjioni civil Kush është intelektual publik Cilat cilësi e karakterizojnë intelektualin publik Kush janë intelektualët konformist Prodhimi i mediokriteteve dhe masivizimi i arsimit Sa bashkëpunojnë intelektualët në mes veti Nevoja për intelektual të mirëfilltë publikë A kemi në Intelektual disident Domosdoshmëria e deideologjizimit të intelektualit Çka nënkuptojmë me Religjionin klasik e çka me Religjionin Civil Cila t janë dallimet në mes tyre Shenjtërimi i çështjeve kombëtare dhe R. Civil Cilat figura, ngjarje e simbole janë shndërrua në R. Civil Çka ka pas qëllim të zëvendësojë R. Civil Për këto dhe për shumë çështje tjera në këtë pjesë të intervistës Prof. DR. Ali Pajaziti. www.fronti.info

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente