Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
Bisedë me Studiues - Sanxhaku, Intelektuali dhe Shteti, Standardi i gjuhës Shqipe Media
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Bisedë me Studiues - Sanxhaku, Intelektuali dhe Shteti, Standardi i gjuhës Shqipe Media

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:03:03
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Bisedë me Studiues - Sanxhaku, Intelektuali dhe Shteti, Standardi i gjuhës Shqipe Media

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 66 shikime
 • 66 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Bisedë me Studiues Ubejd Gashi - Prof. Dr. Nexhmedin Spahiu Pjesa e tretë e intervistës Temat : Sanxhaku i Novi Pazarit, Intelektuali dhe shteti, Standardi i Gjuhës Shqipe dhe Mediat Cila është historia e Sanxhakut të N. P. Cilat ishin raportet tona me sanxhakun Lufta e Pazarit dhe shqiptarët Pse kjo luftë nuk përmendet në tekstet shkollore Pse është me rëndësi të njohim historinë e sanxhakut të N. P. Cili është koncepti i intelektualit Kush është intelektuali e kush nuk është Cili është roli i tyre Si veproi regjimi i Enverit ndaj intelektualëve Si duhet të jetë raporti i shtetit ndaj intelektualëve Cili ishte qëllimi i standardizimit të gjuhës shqipe Kush u favorizua e kush u disfavorizua A duhet të ketë iniciativa për rregullimin më të mirë të standardi të Gjuhës Shqipe Roli i Mediave Gjendja e medieve Mediat a janë në shërbim të shtetit apo të pushtetit A janë duke kryer misionin që janë të thirrura apo jo Për këto dhe për shumë çështje tjera në këtë pjesë të intervistës, Prof. Dr. Nexhmedin Spahiu. www.fronti.info

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente