Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Dasmat dhe Pampersat

20,806 shikime

Martesa, dikur me rregullat dhe zakonet e veta, sot, në ndryshimin dhe modernizimin e shoqërisë në Kosovë, ka marrë kahje dhe formë tjetër.
Dasmat dhe Pampersat është dokumentar për katër çifte nga rajone dhe gjererata të ndryshme, të cilët tregojnë se si i kryejnë punët e shtëpisë, si rrisin fëmijët, për liritë dhe problemet që kanë.
Duke lejuar kamerat në shtëpitë e tyre, ne shohim sinqeritetin dhe humorin, video inqizimet e dasmave, lindjen e foshnjës, e bashkë me to edhe zhdukjën e traditës së poligamisë.

Shfaq më shumë

Zhanri: Dokumentar
Metrazhi: I gjatë
Regjia: Antoneta Kastrati dhe Cassey Cooper Johnson

Alternate Text
Të gjitha videot
  • Të gjitha videot
  • Dasmat dhe Pampersat
  • Për shfaqjen
Renditja
Të fundit
  • Alfabetike
  • Të fundit
  • Më të shikuarat