Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Ooops, ndodhi një gabim!

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

Storje suksesi : Green house - Shtëpi kosovare për familje zvicerane-shqip
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Storje suksesi : Green house - Shtëpi kosovare për familje zvicerane-shqip

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 13:15
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Storje suksesi : Green house - Shtëpi kosovare për familje zvicerane-shqip

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 169 shikime
 • 169 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Mërgimtari , Visar Rexhepaj, ndërton shtëpia në Kosovë. Këto janë “shtëpi të gjelbra”, me kornizë druri, të cilat i instalon në Zvicër. Çdo vit, më shumë se njëzet familje zvicerane vendosen në këto shtëpi. Albinfo.ch ka krijuar një portret të këtij sipërmarrësi inovativ dhe të pazakontë që u sjell familjeve zvicerane shtëpi ekonomike dhe ekologjike dhe i cili krijon vende pune në Kosovë. Projekti “Storje suksesi” është realizuar në suaza të Programit për Promovimin e Shoqërisë Demokratike (DSP), i mbështetur nga Zyra zvicerane për Zhvillim e Bashkëpunim në Kosovë (SDC-DEZA-DDC) dhe zbatohet nga Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KCSF).

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente