Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

TRE

9,336 shikime

Tre  shoke ne nje kafene folin me njeri tjetrin dhe pijne duke kujtuar ngjariet e luftes. Ata festojne dasmen e pare te pasluftes ku njeri nga ata shume shpejte do te martohej.Njeri prej tyre cdo gje e ve ne humor  madje edhe heroizmat dhe ngjariet me tragjike gjate luftes. Tjetri  eshte shume i qete dhe i heshtur, ndersa  tjetri  flet sikur te ishte heroi i luftes. Vendosin qe te mos te kthehen  rruges kryesore per  ne shtepi,  por te kthehen nga nje rruge tjeter ku gjate luftes kishte ndodhur beteja kryesore . Ne nje moment kur ata jane duke pershkruar  se si kishin lufuar, dy nga ata bien ne te njejten mine. Ai i cili krekosej per heroizmat e luftes  tradheton  dhe terhiqet nga mina duke ua drejtuar revolen dy shokeve, por qe vet bie ne mine…!

Shfaq më shumë
Alternate Text
Të gjitha videot
  • Të gjitha videot
  • TRE
  • Për shfaqjen
Renditja
Të fundit
  • Alfabetike
  • Të fundit
  • Më të shikuarat