Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Mafia e Durrësit qe tmerroi një komb
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks Promo | Mafia e Durrësit qe tmerroi një komb

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:15
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Mafia e Durrësit qe tmerroi një komb

 • E publikuar: Para 1 muaji
 • 2,364 shikime
 • 2,364 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Tërmeti I nëntorit në Thumanë e Durrës, disa prej ndërtesave të larta i ktheu në rrënoja. La mbi 50 të vdekur. Shumë ditë operacion kërkim-shpëtimi.

Ky termet më shumë se sa numrin e madh të viktimave, që rritej nga çasti në çast ngriti edhe shumë pyetje. Kjo katastrofë natyrore a e ekspozoi Shqipërinë si një shtet para kolpasit nga korrupsioni? Narko-shteti, siç njihet së fundi Shqipëria e drejtuar nga Rilindja e Edi Ramës, sa ka gisht në numrin e viktimave? Si u bë që një shtet që ka mbi 100 vite ekzistencë nuk pati as qen për kërkim-shpëtim? As pajisje të domosdoshme për ekipet? As ekspertë për dëmet? Pyetja kryesore mbetet ende pa përgjigje: A është përgjegjëse për numrin e viktimave mafia e ndërtimit në Durrës që u rrit nën qeverisjen e Partisë Socialiste?

“Mafia e Durrësit qe tmerroi një komb”, me autor Visar Duriqi, transmetohet të dielën në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente