Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | Beteja për Veriun
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks | Beteja për Veriun

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 45:08
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | Beteja për Veriun

 • E publikuar: Para 9 muajve
 • 6,820 shikime
 • 6,820 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Për dy dekada Kosova ka dështuar që ta shtrijë sovranitetin mbi Veriun e republikës, kurse Serbia e ka kontrolluar atë po aq gjatë pa policë e ushtarë. Vetëm me struktura paralele e zyrtarë që çuditërisht i p[aguan buxheti i Kosovës.

Veriu tashmë është në një proces zgjedhor, por çka pritet të ndodh në këto zgjedhje kur ende ekziston një situatë politike sikurse atje të ketë ndaluar koha në vitin 1999? Kur ende nuk është zbardhur vrasja e Oliver Ivanoviçit e as nuk është zbehur pushteti i mafiozit Millan Radojçiq dhe dhëndëri të tij Zvonko Veselinoviq.

InDoks në këtë dokumentar, me autor Visar Duriqi, do të tregoj një anë tjetër të historisë së Veriut, ku përfshihen edhe storie të mira nga ai vend, të reja nga hetimi për atentatin kundër Ivanoviçit dhe rrëfime nga bashkëpunëtorët e tij, gazetarët serbë që nuk i do Vuçiqi, dhe shoqëria civile e atij regjioni.

Si ka shkuar deri tash dhe se edhe sa do të vazhdojë Beteja për Veriun e mësoni të dielën në ora 20”10 në RTV Dukagjini dhe #live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente