Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Vlerëso videon
Mbyll
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10

Faleminderit
InDoks | Little Trump
Ads -
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks | Little Trump

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 47:09
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks | Little Trump

 • E publikuar: Para 2 muajve
 • 5,183 shikime
 • 5,183 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Ambasadori amerikan Richard Grenell, i emëruari special për dialogun Kosovë-Serbi, si person është shumë kontrovers. Si politikan problematik. Si ambasador, jo krejt i dëshiruar.

InDoks në këtë episod do të trajtojë prapaskenat e bisedimeve mes dy shteteve, Kosovës e Serbisë. Se sa mund ti shkrijë bisedimet e ngrira ambasadori Grenell, dhe do të ndiqni një profil se kush është ‘Trumpi i Vogël’ që e ka marrë në dorë këtë mision.

Derisa është i pamëshirshëm në komunikim publik, por i fuqizuar me pushtet edhe direkt nga Trumpi, a mund të i bëjnë ballë politikanët kosovarë që kundërshtojnë marrëveshjen finale me Serbinë nëse aty përfshihet edhe shkëmbimi i territoreve? A do të mundet Albin Kurti, nëse bëhet Kryeministër, që të flasë me të për përmbajtje të bisedimeve, apo do ti dorëzohet arrogancës e pushtetit të Grenellit? A do të guxoi që me të, të përballet Ramush Haradinaj që është komplet kundër heqjes së taksës e shkëmbimit të territoreve? Janë pyetje që marrin një përgjigje nga historia e tij në Berlin: Politikanët e Gjermanisë 80 milionëshe u dorëzuan para Grenellit.

“Little Trump”, e diele në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente