Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejt.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Kush e kontrollon Veriun?
InDoks Promo | Kush e kontrollon Veriun?

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:29
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Kush e kontrollon Veriun?

 • E publikuar: Para 1 muaji
 • 978 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Shpërndaje

Për videon

Edhe ne kohën e pandemisë COVID-19, Veriu i Kosovës vazhdon të funksionoi shumë ndryshe nga pjesa
tjetër e Republikës. Pikërisht në urën mbi Ibër që e ndanë Mitrovicën në dysh, në baza etnike, aty ëhstë
vendosur edhe kontrolli për të ndarë Veriun e prekur nga pandemia, dhe Jugun që konsiderohet ende i
paprekur.
Ky qytet vazhdon të jetë i ndarë. Edhe në kohë pandemie edhe pa të. Edhe në kohë paqeje edhe në kohë
trazirash. Por, në këtë kohë pandemie, si kurrë më parë po shtrohet një pyetje legjitime: Kush e
kontrollon Veriun?
Kush e shpalli atje gjendjen emergjente? Qeveria e Aleksandër Vuçiçit dhe strukturat e kontrolluara nga
ajo, po Qeveria e Albin Kurtit? Urdhëratës e kujt i zbatojnë policët kosovarë? A e ka humbur kontrollin
qeveria kosovare në këtë tokë të Republikës?

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente


0/500