Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
InDoks Promo | Republika e Fajdeve
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
InDoks Promo | Republika e Fajdeve

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 00:58
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

InDoks Promo | Republika e Fajdeve

 • E publikuar: Para 8 muajve
 • 5,188 shikime
 • 5,188 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Janë me dhjetëra grupe fajdesh që kanë funksionuar e funksionojnë në Kosovë. Disa prej tyre mirë të lidhura me politikën e të tjera me gjykatës e prokurorë të fuqishëm. Përfshihen edhe hoxhallarë e priftërinjtë.

Si u bë që edhe pas dënimeve për këtë krim mafioz gjykatat vendosën që të mos ua konfiskonin pasuritë? Si ringjallen këto grupe dhe i sulmojnë viktimat e tyre si të dalin nga burgu?

Këto dhe detaje të metodave çnjerëzore që grupet e fajdeve përdorën kundër viktimave të tyre i mësoni në dokumentarin “Republika e Fajdeve”, me autor Visar Duriqi.

Flasin prokurorë e viktima. Shpalosën dosje ekskluzive e të dhëna shqetësuese. Zbulohen lidhje familjare e kriminale që shkojnë deri te drejtuesit më të lartë të shtetit.

Të dielën në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente