Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video do te largohet per 5 sekonda
Pronto Grande
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Pronto Grande

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:33
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Pronto Grande

 • E publikuar: Para 1 viti
 • 1,164 shikime
 • 1,164 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Të dielen në ora 20:10 në RTV Dukagjini shfaqet @InDoks, prodhim i Insajderit me autor Visar Duriqi. “Pronto Grande” është një #dokumentar për rrjetet e fuqishme kriminal që mashtruan mijëra kosovarë me viza për në Evropë. Është një histori që ekspozon krimin dhe politikën të ulur në një tavolinë për të keqpërdorur fatin e keq të një kombi të izoluar. Si funksiononte rrjeti i Ukë Rugovës që merrte ryshfete për viza italiane? Kush qëndronte prapa tyre dhe si ndodhi që përmes këtij rrjeti viza morën edhe kamikazë të ISIS-it? Si funksiononte rrjeti i Milaim Zekës, deputet i pushtetit, dhe çfarë shuma kërkonin ata për një vizë pune? Sa është numri i viktimave i këtij grupi? Pse një grup tjetër që mashtroi me viza dhe nuk kishte lidhje politike ra në burg pa zhurmë e shumë shpejt? Në këtë dokumentar flasin njerëzit kryesor të akuzuar si pjesë e këtyre grupeve, por edhe gazetarë që raportuan për këto afera. Dokumente ekskluzive dhe pamje që konfirmojnë këto krime do të transmetohen për herë të parë në këtë emision.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente