Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

Mos rafshi në këto burgje...Ja lista e tyre
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Mos rafshi në këto burgje...Ja lista e tyre

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:57
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Mos rafshi në këto burgje...Ja lista e tyre

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 674 shikime
 • 674 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Të dizajnuar për të strehuar "më të keqinjtë" disa burgje kanë fituar një reputacion që aq i keq sa banditë që janë atje. Burgu i Zi Dolphin, Rusi, strehon 700 nga vrasësit më të keq serial, kanibalët që nuk lejohen të pushojnë ose të ulen. Burgu Bang Kwang ka strehuar më shumë se 4000 të burgosur me të paktën 700 të vdekur nga viti 2009. Kwalliso No 22 në Korenë Veriore është plotësisht i izoluar, duke mbajtur rreth 50,000 të burgosur të mbyllur. Në La Modelo në Kolumbi gjaku i derdhur pas hekurave është i zakonshëm, pasi të burgosurit hyjnë lehtë me armë. Burgu Gitarama në Ruandë mban 7,000 të burgosur në një vend për 400, pa vend për t'u ulur ose për t'u shtrirë. Dhuna në Rikers Island, New York ka arritur kulmin gjatë pesë viteve të fundit, me më shumë se 9,000 sulme në vetëm një vit, 2015. Burgu i Shteteve të Bashkuara, Institucioni Maksimal Administrativ njihet si një nga burgjet më të sigurta dhe më të dhunshëm.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente