Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama.

Për më shumë, kliko këtu.
Kuptoj

Player.Chromecast.CastingTo

Jemi duke bërë disa ndryshime teknike, transmetimi do të jetë aktiv shumë shpejtë.

Lësho zërin

Video e ardhshme do të fillojë për

Profili i komunës së Suharekës
Reklamë
Vizito reklamuesin Largo Largo Largo në: 5
Profili i komunës së Suharekës

Shpërndaje videon

0:00
Live 00:00 / 01:17
Luaj
Në vazhdim
Zëri
Veglat
 • Titrat

 • Kualiteti

  Auto HD
 • Titrat
 • Kualiteti
Airplay
Chromecast
Zmadho ekranin
Ekran i plotë

Profili i komunës së Suharekës

 • E publikuar: Para 2 vitesh
 • 63 shikime
 • 63 shikime
 • 0 shikues
 • 0
 • 0
 • Ruaje
 • Shpërndaje
 • Ruaje

Për videon

Qyteti i Suharekës është pjesë e rrafshit të Dukagjinit, i cili shtrihet në pjesën verilindore të Prizrenit në njërën anë dhe nga Podrimja në anën tjetër. Me Suharekën e pas luftës ka udhëhequr Ukë Bytyqi nga Lidhja Demokratike e Kosovës deri në vitin 2002. Ndërsa pas këtij viti e deri në vitin 2009 ka udhëhequr Sali Asllanaj i po të njëjtës parti. Qeverisja e LDK-së në këtë qytet u ndërpre në vitin 2009 ku në krye të komunës erdhi Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me Blerim Kuqin, por jo më shumë se nëj mandat, pasi në zgjedhjet e fundit lokale të 2013 në stolin e kryetarit të komunës u rikthyes Sali Asllani.

Kategoritë

Shfaq më shumë Shfaq më pak

0 komente